Osmani dhe Kurti në takim urgjent me ambasadorin amerikan

HomeLajmeKosovë

Osmani dhe Kurti në takim urgjent me ambasadorin amerikan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti janë duke mbajtur takim me amabsadorin amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier. Takimi vjen pas situatës së tensionur në veri, ku serbët kanë barrikaduar rrugët që çojnë në pikat kufitare Bërnjak dhe Jarinje. Takimi është duke u mbajtur me ambasadorin amerikan, kryeministrin dhe dy zëvendëskryeministra.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti janë duke mbajtur takim me amabsadorin amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier.

Takimi vjen pas situatës së tensionur në veri, ku serbët kanë barrikaduar rrugët që çojnë në pikat kufitare Bërnjak dhe Jarinje.

Takimi është duke u mbajtur me ambasadorin amerikan, kryeministrin dhe dy zëvendëskryeministra.

COMMENTS

x