fbpx

O’Brien: Palët po shënojnë progres, vazhdojmë në mbrëmje

HomeLajmeKosovë

O’Brien: Palët po shënojnë progres, vazhdojmë në mbrëmje

Këshilltari për siguri i SHBA-së Robert O’Brien ka dhënë detaje nga takimi në Shtëpinë e Bardhë ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe, me ndërmjetësimin e ambasadorit Richard Grenell. “Liderët e Serbisë dhe Kosovës janë duke bërë progres aktualisht. Bisedimet tona këtë mëngjes janë fokusuar në mbështetjen e lidhjeve ekonomike dhe normalizimin ekonomik. Po shikojmë përpara për bisedimet e reja këtë pasdite”, shkruan O’Brien në Twitter./rtv21

COMMENTS