fbpx

Nuk kanë të ndalur sulmet seksuale ndaj të miturave, tre persona sulmojnë seksualisht të miturën nga Podujeva

HomeLajmeKosovë

Nuk kanë të ndalur sulmet seksuale ndaj të miturave, tre persona sulmojnë seksualisht të miturën nga Podujeva

Rastet e sulmeve seksuale gjatë muajve të fundit janë në rritje, ku edhe janë kthyer në shifra shqetsuese.

Një vajzë e mitur është sulmuar seksualisht nga tre persona në Podujevë.

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se rasti ka ndodhur më 2 nëntor, shkruan Ballkani.info.

Për këtë rast është njoftuar prokurori për të mitur dhe zyrtari i Qendrës për Punë Sociale.

Rasti është duke u hetuar./Ballkani.info/

SULM SEKSUAL

Podujevë 02.11.2022 – 13:00. Me 18.11.2022 viktima femër kosovare e mitur ka raportuar se është sulmuar seksualisht nga tre persona të dyshuar. Është njoftuar prokurori për të mitur dhe zyrtari i Qendrës për Punë Sociale. Rasti është duke u hetuar.