fbpx
HomeMagazina

Njihuni me të fejuarën e Bertan Asllanit, aktoren turke Hazal Senel

Këngëtari i njohur nga Maqedonia, Bertan Asllani, ditën e djeshme (e diel) i ka dhënë fund beqarisë.

Ai ka kurorëzuar dashurinë me fejesë me aktoren e mirënjohur turke, Hazal Senel.

Duke qenë se kjo e fundit është pjesëmarrëse e shumë filmave turk, ajo tashmë ka rrëmbyer zemrat edhe të shqiptarëve.

View this post on Instagram

Till the end ❤️

A post shared by bertanasllani (@bertanasllani) on

Por, kush është e fejuara e artistit shqiptar?

Hazal Senel lindi më 18 gusht të vitit 1992 dhe u rrit në Stamboll, Turqi.

Ajo shquhet për punën e saj në televizion dhe në filma të ndryshëm artistikë.

Paraqitja e saj e parë e aktrimit erdhi në vitin 2006 kur luajti si Spark Aykar në serialin televiziv “Selena”. Më pas në vitin 2008, e njëjta ka luajtur edhe në filmin “The Ottoman Republic”.

Aktorja është e njohur edhe për punën e saj në teatër dhe është trajnuar si balerinë për disa vite.

View this post on Instagram

⭐⭐

A post shared by Hazal Senel (@hazallsenell) on

Përpara Bertanit, Senel u komentua për një lidhje me këngëtarin Keremcem pasi publikoi një fotografi të përbashkët në prill të vitit 2018.

Të tjera filma ku ka qenë pjesëmarrëse Hazal janë: “Osmanlı Cumhuriyeti” në rolin e Kasiyer Kiz, “Turk Mali” me rolin e Melodi Kuzu, “Pis Yedili” me Salça Nese, “Bizans Oyunları” me Çig Borek, “Içimdeki Firtina” me Yesim, “Iki Yalanci” me Burcu, “Bahtiyar Olmez” me Nuran dhe “Elimi Birakma” me Sirin Dalindaguzel.

https://www.instagram.com/p/CBsWqFWH87H/?utm_source=ig_web_copy_link

Më poshtë mund t’i ndiqni disa fotografi atraktive të aktores së famshme turke:

https://www.instagram.com/p/B60KubxHpb9/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B7VjaX4H9uH/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/BYQMB4WlblT/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/CB0NlM2niaf/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/B8jMJ_5HuEJ/?utm_source=ig_web_copy_link

COMMENTS

x