Connect with us

Kosovë

Njësia speciale arreston 3 përsona në Prishtinë! Të njëjtët ishin në kërkim ndërkombëtar

Published

on

Policia e Kosovës ka kryer një aksion në Prishtinë gjatë ditës së sotme, ku ka arritur të arrestojë një person i cili ka qenë në kërkim ndërkombëtar, për të cilin është lëshuar edhe urdhërarrest.

Gjatë aksionit, policia ka arrestuar edhe dy persona të tjerë të cilët kanë qenë së bashku me personin e dyshuar në momentin e arrestimit, të cilët kanë poseduar lëndë narkotike me vete.

Rastin e ka konfirmuar për lajmi.net zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

“Mund të ju konfirmoj se në orët e pasditës në Prishtinë, Policia e Kosovës, konkretisht njesia FAST Kosova, në bashkërendim me njesitet relevante nga drejtoria rajonale dhe ato të reagimit të shpejtë kanë realizuar një operacion efikas me ç’rast kanë arrestuar një person shtetas i huaj dhe në kërkim nderkombëtar, me urdherarrest nderkombëtar. I njëji dyshohet se ndodhet ne kerkim ndekombetar per shkak te vepres penale të mashtrimit. Gjatë operacionit policor në lokacionin ku eshte arrestuar i kerkuari i lartcekur me urdher arrest nderkombetar jane arrestuar edhe dy persona tjerë të dyshuar se posedonin lëndë narkotike dhe veprime policore jane ne proces nga njesitet e anti-drogës së Policise se Kosoves”, ka thënë Kelani.

Ai ka thënë se policia do të jap detaje të tjera rreth rastit pas kompletimit të operacionit dhe procedurave që janë në proces nga njësitë kompetente./Lajmi.net

Advertisement
Comments