Martyn Ford, i quajtur Njeriu më i frikshëm në Planet, është përballur me një reagim të ashpër nga fansat pasi ka shtyrë me arrogancë një person në palestër.

Vitin e kaluar, ylli humbi një tarifë shtatëshifrore kur u detyrua të anulonte meçin e propozuar të boksit me Hulkun iranian, duke pretenduar se rivali i tij ishte keqinterpretuar nga menaxhmenti. Ai më vonë e etiketoi Sajad Gharibi si ‘delirantë’ dhe tha se rivali i tij nuk duhej të lejohej kurrë të luftonte pasi shpërtheu në lot në një nga konferencat e tyre për shtyp.

Ford ka vazhduar të stërvitet fort që atëherë, dhe rregullisht poston video mbresëlënëse në mediat e tij sociale. Por, klipi i tij i fundit, ku ai shtyn dikë në anë ndërsa kryen tërheqje anësore, ka shkaktuar një reagim të përzier.

“VETEM TË FORTËT MBIJETOJNË. Unë jam njeriu më miqësor në botë, por kur jam në zonë … ËSHTË PJESA IME ….”, ka shkruar ai, përpara se të sqaronte fjalët e tij. “(@ecomcoachjames është një mik, dhe kjo është një shaka) por mesazhi në jetë është i vërtetë …. Duhet të jesh gati të luftosh për vendin tënd, mos i lejo njerëzit të të shtyjnë përreth, të ngrihesh veten, të jesh i sigurt, dhe të jesh relevante!!”, ka shkruar ai ndër të tjerash.

Por, përpjekja për të frymëzuar 4.2 milionë ndjekësit e tij rezultoi mbrapsht, ku shumë prej tyre vendosën të kundërpërgjigjen me kritika.

“Të admiroj shumë, por duhet të respektosh ata që paguajnë faturën mujore sado i famshëm të jesh, por mos harro se respekti fitohet”, ka shkruar një fans. Një tjetër tha: “Shoku e shtyu shokun e vjetër nga mesi i grupit, nuk ka rëndësi se kush je, nuk është mirë”.

Postimi grumbulloi afër 50 mijë pëlqime, por reagimi negativ e tejkaloi shumë pozitivin./Telegrafi