fbpx

Një turist thyen një skulpturë duke bërë fotografi

HomeKuriozitete

Një turist thyen një skulpturë duke bërë fotografi

Turisti thyen skulpturën në Canova pasi bëri fotografi.

Një turit shtrihet afër skulpturës ‘Paolina Borghese Bonaparte as Venus Victrix’ që të bëjë një fotografi në muzeun Gypsotheca Antonio Canova, transmeton lajmi.net.

Në momentin që ai largohet nga skulptura, ai thyen një pjesë të skulpturës, rregullon dëmin dhe largohet në qetësi nga dhoma, gishtat e këmbës ishin dëmtuar, thotë policia.

Muzeu dhe policia thanë që ai ishte një burrë nga Austria që ishte pjesë e një grupi turistësh që vizituan muzeun. /Lajmi.net/

https://www.youtube.com/watch?v=CpYp71OIGd8

COMMENTS

x