fbpx

Një rrjetët sociale qarkullon një video kur argumentohet se porti i Bejrutit është goditur një Raketë

HomeLajmeBota

Një rrjetët sociale qarkullon një video kur argumentohet se porti i Bejrutit është goditur një Raketë

Me datë 4 gusht 2020 kryeqyteti i Libanit, Bejruti, kishte perjetuar një tmerr të pa parë në historinë e tij kur u trondit nga një shpërthim i fuqishëm me përmasa të një bombe automike, e që la mbi 150 të vdekur dhe rreth 5000 përsona të plagosur, e ku akoma vazhdon të nxirrën kufoma nga gërmadhat që ka shkaktuar shpërthimi i ndodhur në portin e kryeqytetit Libanez.

Por pas shpërthimit janë dhënë verzione të ndryshme për mundësinë e shpërthimit, disa madje supozojnë për një sulm të mundshëm terrorist. Presidenti Amerikan Donald Tramp ishte i pari i cili deklaroi se sulmi në Bejrut mund të ishte një sulm terrorist, ndërkaq Izraeli akuzoi Libanin se vet ka inskenuar një sulm të tillë që më pastaj të akuzoj Izraelin për këtë sulm.

Por nga një video që po qarkullon sot në rrjetet sociale shihet se shprthimi i madh në portin e Bejrutit mund të jetë shkaktuar nga një raketë e cila ka goditur portin në momentin kur aty ishte përhapur një zjarrë.

Për më shumë ndiqëni videon e më poshtme që po qarkullon në rrjetet sociale./lajmishqip.net

COMMENTS

x