fbpx

Një firmë kineze e godet Apple me një një padi 1.43 miliardë dollarësh

HomeTech

Një firmë kineze e godet Apple me një një padi 1.43 miliardë dollarësh

Një firmë kineze ka ngritur padi ndal Apple-s, me pretendimin e shkeljes së patentës që përfshinte ndihmën zanore “Siri”.

Firma “Shanghai Zhizhen po kërkon 1.43 miliardë dollarë dëmshpërblim nga Apple.

Gjithashtu, po kërkon që firma të ndalojë shitjen e projekteve në Kinë që shkelin patentën që nënkupton shumica e iPhonëve, iPadëve dhe Macs të mos jenë në dispozicion në tregun e dytë më të madh të Applet./Gazeta Sinjali/

COMMENTS