fbpx

Nis seanca e Kuvendit/ Deputetët e opozitës brohorasin “UÇK”

HomeLajmeKosovë

Nis seanca e Kuvendit/ Deputetët e opozitës brohorasin “UÇK”

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka filluar ndryshe. Deputetët e opozitës kanë nisur sot seancën me brohoritje “UÇK” dhe duke rrahur tavolinat në sallën e seancave plenare.

Të njëjtit janë mbledhur sot për të zhvilluar seancën në të cilën pritet që të votohet edhe për mundësinë e tërheqjes së trustit.

Në këtë seancë i pranishëm është edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti.

Para Kuvendit të Kosovës janë mbledhur një numër i madh i veteranëve të luftës së UÇK-së, të cilët janë duke kërkuar që të bëhen pjesë e projektligjit për pagat minimale.

COMMENTS

x