Në këtë kanal televiziv kosovar do të transmetohet sonte dueli i Haxhi Krasniqit

0 minutes, 24 seconds Read

Boksieri Robin Krasniqi do të rikthehet sot në ring për ta zhvilluar luftën e radhës të karrierës së tij.

Ai do të ballafaqohet me boksierin Timur Nikarkhoevin dhe kjo luftë do të zhvillohet në arenën madhështore “AUDI DOME” në Mynih të Gjermanisë.

Dueli i boksierit nga Kosova do të transmetohet direkt në kanalin televiziv Art Sport 1.

Robin Krasniqi ka 51 fitore dhe 7 humbje në karrierë. Dhe së fundi ka boksuar me 9 tetor 2021, ku ka humbur nga Dominick Bozell.

Publikime te ngjashme