Ndodh në Jerusalem, gropa gjigande gëlltit makinat në parkingun e spitalit (video)

HomeKuriozitete

Ndodh në Jerusalem, gropa gjigande gëlltit makinat në parkingun e spitalit (video)

Një gropë e madhe u hap në parkingun e Qendrës Mjekësore Shaare Zedek në Jeruzalem të hënën pasdite, duke gëlltitur një numër makinash dhe duke bërë që shërbimet e urgjencës të shkojnë drejt e në zonë.

Shtatë kamionë zjarrfikës nxituan në vendin e ngjarjes. Nuk kishte lëndime në incident, raportojnë mediet izraelite.

Gropa thithëse besohet të jetë formuar si rezultat i punës pranë godinës për një rrugë të re në hyrje të Jeruzalemit. Një tunel në ndërtim e sipër, i cili shkon gjithashtu nën spital dhe parking, ishte shembur pjesërisht.

COMMENTS