Connect with us

Kosovë

Mushkolaj – Pacollit: Ke qenë vetë në qeveri, pse nuk i ndërtove atëherë këto fabrika?

Published

on

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se më parë shkon në hënë, se sa që Qeveria Kurti i jep leje për të ndërtuar fabrikë në Kosovë.

Pas kësaj ka reaguar analisti politik, Imer Mushkolaj.

Përmes një postimi në Facebook, ai i ka kujtuar Pacollit se ka qenë numri 2 i Qeverisë dhe ministër.

Ai e ka pyetur atë se pse nuk i ka ndërtuar këto fabrika kur ka qenë vetë në krye të Qeverisë.

Postimi i tij i plotë:

Qe njeri, i cili ka qenë numri 2 i qeverisë, plus ministër, qysh moralizon palidhje. Pse nuk i ndërtoi fabrikat kur ishte vetë në qeveri, në krye të qeverisë? Pse nuk i realizoi ato projektet e veta fantome? Ky mbetet sinonim i sharlantanizmit politik.

Advertisement
Comments