fbpx

Murati: Buxheti 3.2 miliardë euro, shifra më e lartë ndonjëherë

HomeLajmeKosovë

Murati: Buxheti 3.2 miliardë euro, shifra më e lartë ndonjëherë

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, është miratuar projektligji për buxhetin e vitit 2023.

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati ka thënë se gjithsej buxheti do të jetë 3.2 miliardë euro, duke shtuar se kjo është shifra më e lartë ndonjëherë.

Shumë punë e përkushtim është bërë nga stafi i Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, por edhe nga organizatat buxhetore tjera, për të kompletuar një buxhet kaq voluminoz”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë miratuam projektligjin për buxhetin e vitit 2023.

Gjithsej buxheti do të jetë 3.2 miliardë euro, që është shifra më e lartë ndonjëherë.

Shumë punë e përkushtim është bërë nga stafi i Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, por edhe nga organizatat buxhetore tjera, për të kompletuar një buxhet kaq voluminoz. Andaj i falenderoj edhe njëherë që të gjithë dhe u jam mirënjohës për bashkëpunimin shembull.

Fundjavë të këndshme!