Connect with us

Sport

Mungon kapiteni i Hungarisë në përballjën me Shqipërinë, rezultoi pozitiv me koronavirus

Published

on

Shqipëria do të përballet sot me Hungarinë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Ndeshja do të luhet në Elbasan Arena me fillim nga ora 18:00.

Para fillimit të këtij takimi kapiteni i Hungarisë,Szalai ka rezultuar pozitiv me koronavirus dhe nuk do mund të paraqitet në Elbasan Arena.

Szalai është lideri i sulmit të hungarezëve, ai ka shënuar 24 gola në 74 ndeshje me ekipin kombëtar./GazetaBlic Sport

Advertisement
Comments