fbpx

“Mos ma bëj mua me gisht se ta thyej”- Talat Xhaferi përplaset me deputetin maqedonas (Video)

HomeLajmeMaqedoni e veriut

“Mos ma bëj mua me gisht se ta thyej”- Talat Xhaferi përplaset me deputetin maqedonas (Video)

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi është përplasur me deputetin e VMRO-DPMNE, Dimitar Apasiev.

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut janë përplasur deputeti Apasiev dhe kryeparlamnetari Xhaferi për propozimin francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë.

“Mos ma bën mua t’i me gisht ashtu se mund të ta thyej”, i tha Xhaferi, Apasiev.

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut të premten ka vazhduar debati për miratimin e dokumentit të njohur si “propozimi francez”, për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë.

Për shkak të numrit të madh të deputetëve të paraqitur për fjalim, shërbimet e Kuvendit paralajmërojnë se seanca mund të mos përfundojë as ditën e premte.

Deputetët e VMRO DPMNE-së përmes fishkëllimeve me bori i kanë penguar deputetët e partive në pushtet që të mbajnë fjalimet e tyre.

COMMENTS

x