fbpx

Momenti kur tërmeti i fuqishëm goditi Tajvanin (Video)

HomeLajmeBota

Momenti kur tërmeti i fuqishëm goditi Tajvanin (Video)

Shumë kamera regjistruan një tërmet shkatërrues me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter që goditi sot Tajvanin. Nga tërmeti u shemb një ndërtesë trekatëshe me një dyqan dhe një urë.

Një çift i moshuar i martuar është nxjerrë nga rrënojat e godinës dhe ekipet e shpëtimit janë ende në kërkim të nënës dhe vajzës së saj pesëvjeçare, të cilat ndodhen nën rrënoja, shkruajnë mediat atje.

Momenti i tërmetit është kapur në kamerat. Shikoni pamjet KËTU.

x