fbpx

Momenti kur Rron Gjinovci e Dibran Hoxha ia ndërprejnë ligjeratën Bujar Dugollit (Video)

HomeLajmeKosovë

Momenti kur Rron Gjinovci e Dibran Hoxha ia ndërprejnë ligjeratën Bujar Dugollit (Video)

Organizata ORCA ka publikuar videon e aksionit të sotëm, ku është ndërprerë për disa momente ligjërata e profesorit Bujar Dugolli.

Kjo pasi Dugolli me vendim nga Këshilli i Etikës, është vërtetuar se ka bërë plagjiaturë.

E për këtë, Rron Gjinovci e Dibran Hoxha sot zhvilluan një aksion me ‘filikaqa’ e zile duke ia pamundësuar mbajtjen e orës.

Ata u arrestuan dhe më pas u liruan nga Policia e Kosovës.