fbpx

Molliqaj: Zyba është i padijshëm, po ti thotë Kurti këpute dorën, ai e bën

HomeLajmeKosovë

Molliqaj: Zyba është i padijshëm, po ti thotë Kurti këpute dorën, ai e bën

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj në intervistë për RTK-në ka folur për qeverisjen e Albin Kurtit, duke thënë se ky është regjim totalitar.

“Salihu (Zyba) është i padijshëm. E njoh nga përvoja që kam pasur me të, e njoh nder vite. Është një besnik i cili çkado që i thotë Kurti, ai bën. Nuk ka lidhje me politikën, me idealet, sepse aty s’ka mbet më asnjë idela. Ata po blejnë e po vjedhin, nuk e kanë më as flamurin”, ka thënë Molliqaj.

“Ai (Salih Zyba) është instrument besnik dhe Kurti i ka thënë ta takojë deputeten e AAK-së. Nëse ka ndonjë krahasim, i bie që po t’i thotë Kurti këpute dorën, ai e këputë. Ai ka qenë mish për top për Kurtin”, ka thënë Molliqaj.

COMMENTS