fbpx

Miqësorja në Angli kthehet në arenë “lufte”, dalin pamjet nga përplasja e tifozëve

HomeBota

Miqësorja në Angli kthehet në arenë “lufte”, dalin pamjet nga përplasja e tifozëve

Ka ndodhur gjithçka në Liverpool, në një ndeshje miqësore mes Southport dhe Blackpool.

Tifozët e të dyja ekipeve janë përplasur mes tyre dhe sherri nuk u ka shpëtuar kamerave.

Ndeshja është ndërprerë nga arbitri, ndërkohë që në vendngjarje ka shkuar edhe policia.

Ata po bashkëpunojnë me Southport për të zbuluar shkaktarët e sherrit, për të marrë dënimet e duhura.

COMMENTS

x