Ministrja Gërvalla takon Blinkenin: “Gjithmonë do të ekzistojë lidhje e veçantë mes Kosovës dhe SHBA-së”

0 minutes, 48 seconds Read

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe të Diasporës, Donika Gërvalla, është takuar me Sekretarin e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken.

Kështu ka njoftuar Gërvalla, përmes një postimi në Twitter, ku ka thënë se temë e bisedës ka qenë siguria dhe bashkëpunimi në Ballkan.

Po ashtu, Gërvalla njofton, se është biseduar edhe për të ardhmen euroatlantike të Kosovës, duke shtuar se mes Kosovës dhe SHBA-ve gjithmonë do të jetë një lidhje veçantë.

“E inkurajuar nga një shkëmbim i besueshëm, kuptimplotë dhe i përzemërt me Sekretarin e Shteteve të Bashkuara Blinken për sigurinë dhe bashkëpunimin në Ballkan dhe të ardhmen euroatlantike të Kosovës.

Gjithmonë do të ketë një lidhje të veçantë SHBA-Kosovë, nuk mund të kishim një mik më të vërtetë!

Faleminderit Anthony Blinken”, ka thënë Gërvalla./KosovaPost

Publikime te ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *