fbpx

Ministria përseri vendos çmimin “tavan” për derivatet e naftës, kaq do jetë çmimi në 24 orët e ardhshme

HomeLajmeKosovë

Ministria përseri vendos çmimin “tavan” për derivatet e naftës, kaq do jetë çmimi në 24 orët e ardhshme

Rritje ekstreme të çmimeve në derivate ka pasur gjatë javëve të fundit.

Gjatë ditës së djeshme në shumë prej pompave të derivateve në Kosovë çmimi për litër në naftë ka shkuar gati në 1,80 cent.

Por Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka bërë të ditur sot se do të vendosë sërish çmimin tavan.

Por si për “shaka”, në këto çmime tavan ka lëvizje vetëm 1 cent, pra çmimi në litrin për Dizel është 1,79 centë.

Kurse çmimi i lejuar për Benzinë është 1,44 centë.

Sa i përket produktit Gaz, çmimi tani për tani në treg është 0.76 centë.

Këto çmime janë valide deri nesër në ora 10:00.

x