fbpx

Milaim Zeka paralajmëron: Do të akuzohet një këshilltar i Hashim Thaçit, 6 ish- ushtarak nga Zona e Drenicës, 2-3 nga Zona e Dukagjinit

HomeLajmeKosovë

Milaim Zeka paralajmëron: Do të akuzohet një këshilltar i Hashim Thaçit, 6 ish- ushtarak nga Zona e Drenicës, 2-3 nga Zona e Dukagjinit

Ish- deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka folur për zhvillimet e fundit rreth Gjykatës Speciale.

Ai ka theksuar se arrestimet do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

”Do të akuzohet edhe një këshilltar i presidentit Thaçi”, tha Zeka në Klan Kosova.

Sipas tij, 6 aktakuza do të ngriten ndaj ish- drejtuesve të Zonës së Drenicës.

Ndërkohë, sipas tij, do të akuzohen 2-3 drejtues nga Zona e Dukagjinit dhe 2-3 nga Zona e Malishevës.

COMMENTS