fbpx

Miftari: “Berat Buzhala është haver i Zvonko Veselinoviçit e Milan Radoiçiqit…”

HomeLajmeKosovë

Miftari: “Berat Buzhala është haver i Zvonko Veselinoviçit e Milan Radoiçiqit…”

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari ka reaguar ndaj gazetarit Berat Buzhala shkruan Bota Sot.

Miftari në reagimin e tij, ka folur për Shtabin e Përgjithshëm të UÇK-së në Likovc, vend ky ku ishte arrestuar dhe dërguar babai i Buzhalës gjatë luftës në Kosovë.

Postimi i tij i plotë në facebook:

“Veç edhe Grenelli po mungon me komentu diçka…!

Paska fol ky milioneri, haveri i Zvonko Veselinoviçit e Milan Radoiçiqit, e sekseri i Hashim Thaçit e Samin Lushtakut a?

S’ka faj komandant ‘Bunari’ se veç po e qon në vend amanetin e plakut që thoshte se Serbia është aq e fort sa që edhe 300 vjet do ta mban Kosovën të pushtuar, dhe që gjatë luftës i njëjti edhe pse atë territor ku jetonte e kontrollonte UÇK-ja shkonte i kërkonte ndihmë SUP-it serb e milicisë serbe, prandaj ishte marr musafir e ishte vet’ pak do ditë në Shtabin e Përgjithshëm në Likovc!”, shkruan Miftari në facebook.