fbpx

Messi ia kumton vendimin Barcelonës, dridh klubin katalan

HomeSportSporti ndërkombëtar

Messi ia kumton vendimin Barcelonës, dridh klubin katalan

Duket e vështirë për t’u kuptuar, por Leo Messi dëshiron të largohet nga Barcelona.

Argjentinasi ka dërguar një kërkesë në klub duke shprehur dëshirën e tij për të ekzekutuar klauzolën e parashikuar në kontratën e tij me të cilën ai mund të largohet në mënyrë të njëanshme nga klubi në fund të çdo sezoni.

Në parim, ajo klauzolë mbaroi para 1 qershorit, por duke e ditur që futbolli ka zgjatur përtej 1 qershorit, ka të drejtat ligjore që të futet në sistem.

Pas bisedës së tij me Ronald Koeman të premten e kaluar, në të cilën argjentinasi tashmë paralajmëroi trajnerin se atij i dukej vetja më shumë jashtë se sa brenda, Messi nuk ka pritur shumë për të marr një vendim, që përfaqëson një tërmet në botën e futbollit, shkruan Marca.

Ky është lajmi i vitit pa dyshim, pasi se kapiteni i Barçës dhe emblema e klubit në më shumë se dekadën e fundit, lojtari më i mirë në historinë e klubit katalan, dëshiron të largohet, dhe atë falas, nga klubi ku ai ka qenë për 20 vitet e fundit.

Ngjarjet kanë qenë duke u përshpejtuar ditët e fundit, por humbja 8:2 ndaj Bayernit e ka bindur atë.

Thirrja për Luis Suárez nga Koeman që e njoftoi se nuk e kishte atë në plane, duket se ka qenë gjëja e fundit që e ka bindur argjentinasin.

COMMENTS

x