fbpx

Mesi ka zgjedhur ekipin e ri, dhe ai ekip është inter!

HomeSportSporti ndërkombëtar

Mesi ka zgjedhur ekipin e ri, dhe ai ekip është inter!

Josep Maria Minguella, është njeriu që intervenoi 20 vite më parë në transferimin e Lionel Messit te Barcelona dhe tani, ai është i sigurt se tashmë ka bërë hapa para në karrierën e tij, duke zgjedhur klubin e tij të ri.

“Për mua, Messi tashmë ka një skuadër: Interin”, tha ai për Cadena Cope, transmeton Insajderi.

“Në Itali, lojtarët paguajnë më pak taksa, shembulli është tek Cristiano Ronaldo. Është e vështirë për mua ta shoh atë të transferohet në Angli, pavarësisht se sa shokë janë me Aguero-n apo Guardiola-n, ai do të shkojë në Itali”, përfundoi Minguella.

Jesep Maria Minguella, është kandidat për tu zgjedhur president i ri i Barcelonës./Insajderi.com.

COMMENTS

x