fbpx

Mërgimtarja që fëmijëve ua kam lënë emrat e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

HomeLajmeKosovë

Mërgimtarja që fëmijëve ua kam lënë emrat e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Një çift mërgimtarë nga Kosova, i kanë emëruar dy fëmijët e tyre me emrin e presidentss së Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrit Albin Kurti.

Në një prononcim për televizionin Kanal 10, nëna e fëmijëve thotë se kanë pasë dëshirë që fëmijët e tyre t’i emërojnë me emrin Vjosa dhe Albin.

“Vajza na ka lind më 2021 dhe ja kemi lënë emrin Vjosa Osmani, si presidentja jonë e dashur. Djali na ka lind më 2020, edhe atij patëm qef me ja lon emrin e kryeministrit tonë, Albin Kurti”, tha ajo.

x