Mërgimtari rrëfen ferrin që përjetoi nga Policia e Serbisë duke u kthyer në Gjermani (video)

0 minutes, 44 seconds Read

Një qytetar me emrin Betim Sortolli i ka shkruar Periskopit duke treguar ferrin nëpër të cilin ka kaluar derisa po kthehej në Gjermani nga Kosova përmes kufirit Serbi-Hungari.

Ai ka deklaraur se Policia serbe e kanë lënë të pres deri në 10 orë, dhe se gjatë kësaj periudhe edhe ia kanë skanuar veturën duke ia hapur edhe rezervuarin e derivateve.

“Dhe pastaj, ma prishën veturën dhe nuk u ndizke ma.” – u shpreh z. Sortolli për Periskopin.

Por, për çfarë arsye i kishte ndodhur një gjë e tillë?

Ai shprehet se “vetëm pse ishte nga Kosova”.

“Le ta shohin [edhe] të tjerët se çka po bajnë,” – ka dhënë mesazhin mërgimtari./periskopi

 

Publikime te ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *