fbpx

‘Më ofruan 350 milionë euro’, Ronaldo tregon pse refuzoi ofertën nga Arabia Saudite

HomeSportSporti ndërkombëtar

‘Më ofruan 350 milionë euro’, Ronaldo tregon pse refuzoi ofertën nga Arabia Saudite

Cristiano Ronaldo ka refuzuar një ofertë marramëndëse prej 350 milionë eurosh për të luajtur në Arabinë Saudite.

Lajmin e ka konfirmuar vetë futbollisti portugez, në një intervistë të dhënë për “Talk TV”, por por pa zbuluar emrin e skuadrës, shkruan Daily Mail.

Ndër të tjera, Ronaldo bëri të ditur se ka pasur oferta nga Napoli dhe Sportingu i Lisbonës, por shtoi se ishte i motivuar në klubin anglez.

“Po, kam refuzuar një kontratë 2-vjeçare prej 350 milionë eurosh nga një ekip nga Arabia Saudite. Mediat më parë shkruanin se i jam ofruar Napolit dhe Sportingut të Lisbonës, po është e vërtetë. Por, në atë periudhë kam qenë i motivuar me Manchester United”, theksoi 37-vjeçari.

Ronaldo dhe Manchester United janë në krisje totale, pas intervistës së lançuar me gazetarin anglez Piers Morgan ku tregoi se ndihej i tradhtuar nga “Djajtë e Kuq”.