Me emocione e përmbyje të rrezulltatit, mbyllet derbi anglez, feston Unitedi!

0 minutes, 34 seconds Read

Manchester Unitedi ka marrë një fitore të madhe në derbi duke e mposhtur me përmbysje Manchester Cityn, shkruan Demokracia.com.

Pjesa e parë ishte e barabartë duke mos prodhuar gola, ndërsa spektakli ndodhi në pjesë e dytë.

Ka qenë fillimisht City që ka kaluar në epërsi përmes Grealisht, ndërsa në lojë është rikthyer Unitedi me Fernandes kur barazoi 1:1. Pas vetëm dy minutave lojë Rashford ka shënuar për tí dhënë rezultatin dhe futoren 2:1 “djajve të kuq”.

Pozitat në tabelë nuk kanë ndryshuar. City është në vendin e dytë me 39 pikë ndërsa me vetëm një pikë më pak Unitedi është në pozitën e tretë.

Publikime te ngjashme