Me drone kamikazë Ukraina ‘deklason’ Rusinë duke ia shkatërruar sistemet e shtrenjta ajrore

0 minutes, 28 seconds Read

Ukraina shkatërroi sisteme ruse të mbrojtjes ajrore të llojit TOR M2 dhe S-300VM duke përdorur drone kamikazë.

Një video e përhapur gjerësisht në Twitter tregon momentin kur këto sisteme shpërthejnë në flakë pasi ishin në cak nga forcat ukrainase, transmeton Telegrafi.

https://twitter.com/rammstein_fella/status/1633857082842595332

Këto sisteme siç raportohet janë goxha të shtrenjta.

Ukraina po vazhdon t’i shkaktojë humbje Rusisë derisa edhe sot gjatë ditës u raportua se si me dronin kamikaz hodhi në erë sistemin raketor rus me simbolin Z. /Telegrafi

Publikime te ngjashme