fbpx

Marrëzia s’ka fund| Mediat e Vuçiqit, nënën e dëshmorit të UÇK-së, e bëjnë serbe

HomeLajmeKosovë

Marrëzia s’ka fund| Mediat e Vuçiqit, nënën e dëshmorit të UÇK-së, e bëjnë serbe

Mediat serbe e kanë keqpërdorur sot videon e dhunës ndaj të moshuarës në një Shtëpi të Kujdesit për të Moshuar për propagandë anti-Kosovë.

Mediumi “ALO” që njihet si një prej mediave të afërta me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq dhe që haptas shpreh urrejtje ndaj shqiptarëve, e ka paraqitur viktimën, nënën e dëshmorit Taulant Nura, si një grua të moshuara serbe.

Ky medium e ka publikuar raportimin me një rrenë të madhe me titullin “Dhuna në shtëpi të pleqve – Një infermiere shqiptare godet me shuplakë dhe keqtrajton një plakë serbe”.

“Në shtëpinë e të moshuarve në Pejë, e cila së fundi është privatizuar, një punonjëse dhunoi fizikisht një grua të moshuar. Në video shihet se si punonjësi sulmon plakën, ndërsa të tjerët regjistrojnë ngjarjen. Dëgjohen edhe të qeshura”, shkruan ky medium.