fbpx

Man City gjen pasuesin e Davi

HomeSport

Man City gjen pasuesin e Davi

Manchester City po kërkon të mbyllë një marrëveshje për Ferran Torres nga Valencia.

Pep Guardiola po kërkon të rindërtojë ekipin e tyre pas një dështimi për të mbrojtur titullin e tyre në Ligën Premier.

Ata fillimisht kanë çështjen e tyre në ndeshjen kthyese të 1/8-tës së Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit para se të fillojë sezoni i ardhshëm.

Por, Sky Sports News raporton që ekipi nga Etihad janë tashmë aktivë në treg dhe shpresojnë të përfundojnë ndonjë transferim të shpejt.

Ky medium shton se City është afër të mbyll nënshkrimin e 20-vjeçarit, Ferran Torres, në ditët në vijim me një ofertë prej 20.9 milion funtesh plus bonuse.

Me lojtarin thuhet se gjithçka është arritur rreth kushteve personale dhe një kontrate 5-vjeçare.

Reprezentuesi i Spanjës U-21 ka shënuar katër gola në 34 ndeshje këtë sezon dhe shihet si pasues ideal i David Silvas. /Telegrafi/

COMMENTS