LVV rifillon procesin e brendshëm zgjedhor, ndryshime në 33 qendra

2 minutes, 24 seconds Read

Lëvizja Vetëvendosje ka emëruar koordinatorët e rinj për 33 qendra të kësaj partie në Kosovë dhe në mërgatë, përcjell KosovaPost.

Përmes një njoftimi për media nga kjo parti kanë bërë të ditur se koordinatorët e rinj për 10 qendra të tjera do të emërohen në ditët në vijim.

“Ky vit do të jetë i zgjedhjeve të brendshme e koordinatorët e përzgjedhur do të kenë përgjegjësinë që së bashku me grupet punuese të udhëheqin dhe sigurojnë proces të drejtë zgjedhor dhe me gjithëpërfshirje prej nga do të zgjedhen organet e reja të Lëvizjes VETËVENDOSJE! ashtu siç parashihet me statutin tonë”, thuhet në njoftim.

Ajo çfarë vërehet është se Arben Vitia do të vazhdojë që të jetë koordinator i Qendrës së VV-së në Prishtinë. Në ndërkohë, koordinator në Mitrovicë është zgjedhur Armend Muja. Me Degën e VV-së në Gjakovë do të udhëheq Arbërie Nagavci, ndërsa në Gjilan, Alban Hyseni.

Njoftimi i plotë:

Në përputhje me vendimin e Këshillit të Përgjithshëm për rinisjen e procesit të brendshëm zgjedhor, dje dhe pardje, Kryesia e Lëvizjes VETËVENDOSJE! ka mbjatur mbledhje ku ka shqyrtuar propozimet nga qendrat (degët) me ç’rast ka emëruar koordinatorët e rinj për 33 nga 43 qendrat tona, ndërkohë pjesa e mbetur pritet të emërohet ditëve në vijim.

Ky vit do të jetë i zgjedhjeve të brendshme e koordinatorët e përzgjedhur do të kenë përgjegjësinë që së bashku me grupet punuese të udhëheqin dhe sigurojnë proces të drejtë zgjedhor dhe me gjithëpërfshirje prej nga do të zgjedhen organet e reja të Lëvizjes VETËVENDOSJE! ashtu siç parashihet me statutin tonë.

Më poshtë janë të listuar emrat e koordinatorëve të rinj sipas qendrave (degëve) tona:

Qendra në Artanë: Abdyl Gashi

Qendra në Dardanë: Donjeta Ismajli

Qendra në Deçan: Faton Selmanaj

Qendra në Drenas: Egzona Tërdevci

Qendra Ferizaj: Fatbardha Zogaj

Qendra në Fushë Kosovë: Shpend Bardiqi

Qendra në Gjakovë: Arbërie Nagavci

Qendra në Gjilan: Alban Hyseni

Qendra në Han të Elezit: Mirsad Shkreta

Qendra Istog: Fjoralba Raci

Qendra në Junik: Lavdim Gaxherri

Qendra në Kaçanik: Jeton Raka

Qendra në Kastriot: Halil Thaqi

Qendra Lipjan: Adnan Rrustemi

Qendra në Mitrovicë: Armend Muja

Qendra Malishevë: Jetmire Vrenezi

Qendra në Pejë: Taulant Kelmendi

Qendra në Prishtinë: Arben Vitia

Qendra Prizren: Artan Abrashi

Qendra në Rahovec: Visar Korenica

Qendra në Skënderaj: Hysni Mehani

Qendra në Sharr: Erzen Krasniqi

Qendra në Shtërpcë: Shpejtim Arifi

Qendra Shtime: Qemajl Aliu

Qendra në Therandë: Salih Zyba

Qendra në Viti: Arsim Ademi

Qendrat në mërgatë:

Angli: Vlora Pireva

Australi: Sali Rexhepi

Danimarke: Bernarda Begu Radoncic

Finlandë: Bujar Hajdini

Benelux: Ilir Morina

Itali: Erald Korra

SHBA: Mimoza Hoti Prestreshi.

Publikime te ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *