fbpx

‘Luftë’ apo futboll? Ja çfarë ndodhi në minutat e fundit në ndeshjen PSG – Marseille

HomeSportSporti ndërkombëtar

‘Luftë’ apo futboll? Ja çfarë ndodhi në minutat e fundit në ndeshjen PSG – Marseille

Olimpique Marseille fitoi ‘Le Classique’ përballë Paris Saint-Germain, për herë të parë që nga viti 2011.

Ndeshja ishte e tensionuar nga fillimi, por fundi i ndeshjes solli një episod tejet të pahijshëm, që i përket sporteve të rënda.

Lojtarët e të dyja ekipeve filluan të goditshin mes vete, pas një faulli të akorduar në favor të mysafirëve.

Gjyqtari nxorri plotë pesë kartonë të kuq. Neymar, Kurzawa e Paredes u ndëshkua te Parisi, ndërsa Amavi dhe Benedetto te mysafirët./Lajmi.net

https://twitter.com/SnapGoal/status/1305249994031673345

https://twitter.com/SnapGoal/status/1305249677277900800

COMMENTS