fbpx

Liverpooli merr një fitore të rendësishme në luftën për titull në udhëtim, mposht Aston Villen

HomeLajme

Liverpooli ka marrë një fitore të rëndësishme, për t’i mbajtur gjallë shpresat për titull, ndaj Aston Villas.

“Të Kuqtë” fituan 2-1 në “Villa Park”, për të vazhduar ndjekjen e titullit të 20-të në Premier League.

Ndeshja filloi më mirë për vendasit që gjetën golin në minutën e 4’ me anë të Douglas Luis.

Gjithsesi, ky avantazh i hershëm nuk zgjati shumë, pasi për skuadrën e Jurgen Klopp kjo ishte një alarm zgjimi, transmeton lajmi.net.

Dy minuta më vonë, Joel Matip, pas një zgjatjeje, shënoi për 1-1.

Skuadra e Steven Gerrard rrezikoi disa herë gjatë pjesës së parë, por tentativat rezultuan të pasuksesshme.

Pjesa e dytë solli golin e avantazhit për Liverpool që shënoi përmes Sadio Mane në minutën e 65’.

Ndonëse përpiqej, Aston Villa nuk arriti të bënte më shumë sesa goli i pjesës së parë, ndërsa Gerrard “ia liroi rrugën” ish-skuadrës së tij, duke e pranuar ballëhapur disfatën. /Lajmi.net