Connect with us

Kosovë

Lista Serbe: Ne, serbët e Kosovës jemi të brengosur pas lajmeve për planet që të vritet Vuçiq

Published

on

Subjekti politik, Lista Serbe, ka lëshuar një kumtesë pas raportimeve të bëra së fundmi se një grup ka bërë plane për vrasjen e Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

“Qëllimi i grupeve kriminale është i qartë, ta likuidojë më të mirin në mesin e serbëve për ta penguar luftimin e pakompromis të krimit të organizuar në vendin tonë, të cilit i prinë Vuçiq”, thuhet në qëndrimin e Listës Serbe.

“Në emër të popullit serb në Kosovë, thërrasim autoritetet kompetente që të ndërmarrin të gjitha masat e nevojshme, t’i pengojnë këto plane dhe ta mbrojnë jetën e Vuçiq”.

Advertisement
Comments