fbpx

Lista Serbe mban sot tubim në veri të Mitrovicës

HomeLajmeKosovë

Lista Serbe mban sot tubim në veri të Mitrovicës

Pas largimit nga institucionet e Kosovës, Lista Serbe sot do të organizojë tubim në veri të Mitrovicës.

Kështu është bërë e ditur në një njoftim të lëshuar nga ky subjekt gjatë ditës së djeshme.

“Vëllezër e motra, le të mblidhemi të gjithë nesër në kuvendin e përgjithshëm kombëtar në Mitrovicë në ora 12:00, para përmendores së perandorit Llazar nga do t’i themi Europës dhe botës njëzëri dhe unanimisht se vendi ynë i vetëm është Serbia dhe presidenti Aleksandar Vuçiq! Të tregojmë se sa shumë e duam Serbinë. Flamujt në dritare!!!”, thuhet në njoftim