Connect with us

Lajme

Lindita Nikolli zgjidhet kryetare e Parlamentit të Shqipërisë

Published

on

Deputetetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë zgjedhur kryesuesen e tyre.

Lindita Nikolli është zgjedhur kryetare e Parlamentit të Shqipërisë, shkruan LajmiShqip.

Me 79 vota pro dhe 4 kundër, zonja Nikolli ka marrë mjaftueshëm vota për të drejtuar Kuvendin.

Deputetët e PD-së kanë shqyer fletvotimet derisa kanë protestuar gjatë fjalimit të saj. /LajmiShqip/

Advertisement
Comments