fbpx

Ligjëruesi në Paris i reagon ashpër Haradinajt: “Je duke prodhuar budallaki politike..”

HomeLajmeKosovë

Ligjëruesi në Paris i reagon ashpër Haradinajt: “Je duke prodhuar budallaki politike..”

Ligjëruesi në Paris, Nezir Kraki përmes një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me deklaratën që kryetari Haradinaj ka bërë për kryeministrin Kurti.

Ai u shpreh për Haradinaj që është duke prodhuar budallaki politike që disa ditë.

Sipas ligjeruesit Kosova sot ka nevojë për unitet të faktorit politik dhe se duhet të lihen përrallat e të rreshtohemi si duhet.

Postimi i plotë:

A ka mundesi dikush me i tregu Ramushit se eshte duke prodhu budallaki politike qe disa dite. Mundeni edhe me ia rikujtu perqindjen e partise ne zgjedhjet e fundit.

« Ndale shkaterrimin e Kosoves ose te ndalim ne (…) » e pash si citim nga Ramishi sot. E qysh e ndalni ju AAK-ja Albinin? Me bllokim te rruges perpara qeverise apo me vota? Une ju sugjeroj opsionin e pare se ka kalu koha e qeverive pazarçe pa asnje legjitimitet.

Nuk eshte Albini por Kosova. E Kosova sot ka nevoje per unitet te faktorit politik sepse nuk eshte fjala per zgjedhje lokale por per perballje me Serbine. Leni perrallat e rreshtohuni si duhet se as Amerika e as Evropa nuk kane mundesi me ju rikthy n’pushtet pa vota. Nuk eshte Kosova Somali as Sudan. Trusni