fbpx

LDK kundër zvogëlimit të pagave në drejtësi: Qeveria e goditi sistemin, shqyrtimi i rasteve do të ngadalësohet

HomeLajmeBota

LDK kundër zvogëlimit të pagave në drejtësi: Qeveria e goditi sistemin, shqyrtimi i rasteve do të ngadalësohet

Kryeministri i Armenisë, Nikola Pashinyan ka shkaktuar një shok të madh tek Vladimir Putin dhe Aleksander Lukashenko kur ka refuzuar të nënshkruajë deklaratën e përbashkët për “Traktatin për Siguri Kolektive”.

Në një video të publikuar në Twitter, shihet se me këtë veprim të tillë Pashinyan e ka kolpasuar gjithë samitin, duke shkaktuar nervozizëm të madh tek Putin dhe Lukashenko

Gjithashtu, në video shihet se si Vladimir Putin hedh stilolapsin si shenj zemërimi ndërkohë Lukashenko shokohet.

“Nikol Pashinyan refuzoi të nënshkruajë një deklaratë pas samitit të Organizatës së Traktatit të Sigurisë Kolektive (CSTO).

Në fakt, kjo do të thotë se CSTO është shembur plotësisht.

Putini hodhi stilolapsin, Lukashenko është i tronditur”, thuhet në postimin e Anton Gerashchenko, krahas videos.

VIDEO: