fbpx

LAJMI I FUNDIT| Vdes Mbretëresha Elizabeth II

HomeLajmeBota

LAJMI I FUNDIT| Vdes Mbretëresha Elizabeth II

Pas shtrimit në spital, Familja Mbretërore e Mbretërisë së Bashkuar, ka njoftuar se Mbretëresha Elizabeth II ka vdekur këtë pasdite.

Në njoftimin e shkurtër, thuhet se Mbretëresha ka vdekur në paqe në Baltimore.

Gjatë ditës, mjekët që mbikëqyrnin gjendjen e Mbretëreshës, janë shprehur të shqetësuar me gjendjen e saj.

“Pas vlerësimit të mëtejshëm këtë mëngjes, mjekët e Mbretëreshës janë të shqetësuar për shëndetin e Madhërisë së Saj dhe kanë rekomanduar që ajo të mbetet nën mbikëqyrjen mjekësore. Mbretëresha mbetet komode dhe në Balmoral”, thuhej në një deklaratë nga Buckingham Palace.

x