fbpx

LAJMI I FUNDIT: Stoltenberg takohet me Kurtin të mërkurën

HomeLajmeKosovë

LAJMI I FUNDIT: Stoltenberg takohet me Kurtin të mërkurën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg

Pas takimit, Stoltenberg e Kurti do të kenë konferencë për media, njofton Klankosova.tv.

Nuk dihet se cila do të jetë tema e takimit, por ajo që së fundi Kurti e Stoltenberg folën ishte situata në veri.

Stoltenberg pas bisedës me Kurtin deklaroi se të gjitha palët duhet të ruajnë qetësinë dhe të shmangin veprimet e njëanshme dhe të mbështesin dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja.

x