fbpx

LAJMI I FUNDIT| Përfundon takimi gati dy orësh mes Ramës dhe Kurtit

HomeLajmeKosovë

LAJMI I FUNDIT| Përfundon takimi gati dy orësh mes Ramës dhe Kurtit

Ka përfunduar pak më parë takimi mes kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe homologut tij kosovar Albin Kurti. Rama dhe Kurti u takuan, pa paralajmërim, këtë të martë në vilën qeveritare “31” në Tiranë. Mediat shqiptare raportojnë se takimi, i cili u zhvillua me dyer të mbyllura, zgjati rreth dy orë.

Ka përfunduar pak më parë takimi mes kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe homologut tij kosovar Albin Kurti.

Rama dhe Kurti u takuan, pa paralajmërim, këtë të martë në vilën qeveritare “31” në Tiranë.

Mediat shqiptare raportojnë se takimi, i cili u zhvillua me dyer të mbyllura, zgjati rreth dy orë.

x