fbpx
HomeLajmeKosovë

Kush janë prokurorët e Speciales? (VIDEO)

Kryeprokrori special i Hagës, amerikani Jack Smith, i cili ngriti akuzat për krime lufte ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli, ka zgjedhur dy bashkëpunëtorë, të cilët në të kaluarën kanë hetuar krimet e ndodhura në Jugosllavi.

Duke njohur kalibrin e tyre profesional, dikush në Kosovë po mendon që ekipet mbrojtëse të të akuzuarve nga Specialja duhet të përgatiten goxha fort, njofton Klan Kosova.

COMMENTS

x