Connect with us

Kosovë

“Kurti-Vuçiq 2 me 0”! Opinionisti thotë se Kurti është duke e zbutur e duke e larguar nga Kosova Vuçiçin

Published

on

Kryediplomati evropian, Josep Borell, i cili ka thënë se Kosova dhe Serbia -nën ndërmjetësim të Bashkimit Evropian – kanë arritur marrëveshje për targat ilegale serbe.

Për këtë opinionisti Sulejman Mehazi, ka thënë se kryemisnitri Alibn Kurti dalëngadalë po e largon Vuçiqin nga Kosova, një herë Vuçiqi u dorëzua me dokumentet persole të letërnjoftimeve, e tash me targa, ku nuk do të lëshojnë më targa ilegale.

Postimi në Facebook:

Kurti-Vuçiqi 2 me 0

Herën e parë, Vuçiqi u dorëzua me dokumentet persole të letërnjoftimeve dhe ja tani më nuk do të lëshojë edhe targat serbe brenda Kosovës me KM e PR, kështuqë dalëngadalë Albin Kurti është duke e zbutur e duke e larguar nga Kosova presidentin e Serbisë, Vuçiqin.

Advertisement