Connect with us

Kosovë

Kurti sot niset për në Vjenë, pritet nga kancelari austriak

Publikuar

me

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Austri.

Ai do të pritet nga kancelari austriak, Karl Nehammer.

Kurti dhe Nehammer do të mbajnë së bashku edhe një konferencë shtypi në Ballhaus Platz në orën 13:30.

Reklama