Kurti s’e komenton largimin e Kicës nga “Guxo”

0 minutes, 47 seconds Read

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pyetur për aderimin e deputetes së Partisë Guxo në LDK, e cila ishte edhe pjesë e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje.

Kurti, me të dalë nga punimet e Kuvendit Zgjedhor të partisë që u themelua nga Presidentja Vjosa Osmani, u pyet nga gazetarët për Kica-Xhelilin.

Por, nuk dha asnjë koment, duke i uruar Guxo-s suksese.

“Shumë suksese Partisë Guxo”, ka thënë Kurti gjersa hynte në veturën e tij zyrtare.

Doarsa Kica-Xhelili është bërë për herë të parë deputete në vitin 2021, pas zgjedhjeve të 14 shkurtit, si pjesë e listës së përbashkët në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Listës Guxo.

Për pakënaqësitë e saj në Guxo, është raportuar disa herë, por deputetja nuk ka dhënë shumë informacione deri tani, e as tani, pas daljes nga Partia ku e nisi karrierën si politikane.

Publikime te ngjashme