Kurti provon të tërhiqet, por i moshuari në Vlorë e puth fortë dhe ia uron 28 Nëntorin

0 minutes, 33 seconds Read

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është përballur me një moment të paksa të sikletshëm përgjatë qëndrimit të tij në Vlorë me rastin e 28 Nëntorit.

Derisa po i përshëndeste disa qytetarë vlonjatë, Kurti është ndalur nga një prej tyre, i cili i ka pëshpëritur në vesh se “do të mbetesh në histori” dhe më pas, pavarësisht përpjekjes së Kurtit për t’u tërhequr, ai ka arritur që t’ia japë një puthje kryeministrit të Kosovës dhe ia ka uruar festën.

Kurti ka qenë i shoqëruar nga Edi Rama dhe zyrtarë të tjerë të lartë të shtetit shqiptar.

Publikime te ngjashme