Kurti për vizitë zyrtare në Vjenë, pritet kancelari austriak

0 minutes, 13 seconds Read

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Austri.

Ai do të pritet nga kancelari austriak, Karl Nehammer.

Kurti dhe Nehammer do të mbajnë së bashku edhe një konferencë shtypi në Ballhaus Platz në orën 13:30.

Publikime te ngjashme